Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez

Imprezy

Jesienne manewry w okolicach Pasternika - 16 XI 2013

strzelanie_w_krakowie1autor: Pastesz

Zimny, mglisty listopadowy poranek, zasadniczo nieróżniący się niczym od innych listopadowych poranków. Nagle senną ciszę przerywa seria głośnych wystrzałów – oto 14 Pułk Piechoty z Luizjany postanowił udowodnić, że nie zamierza zapadać w sen zimowy. A przynajmniej na razie ;)


Kraków jest miejscem, w którym torów strzeleckich nie brakuje. Z tego też powodu postanowiliśmy wypróbować inną niż do tej pory lokalizację, a mianowicie strzelnicę na Pasterniku.

Więcej…

Gettysburg - 17-18 września 2012 - część I

autor: Smednir

G1Spieszę się z moimi relacjami z wojaży za Oceanem, żeby nie mieć dużych zaległości. Wiem, że przy skali tych emocji potrafią być niezadowalające, ułomne, krótkie, zbyt ogólnikowe. Im późnej jednak się za nie zabieram, tym trudniej. Nie żebym miał problemy z odświeżeniem wspomnień, są świeże jak żadne i często do nich wracam pamięcią. Raczej martwię się o czas czy też znalezienie chęci na spisanie tych niecodziennych wrażeń. Zresztą, liczę na to, że niebawem przyjdą kolejne, dlatego idąc za ciosem i po krótkiej relacji z Sharpsburga, czas na Gettysburg. Moja relacja przyjmie raczej formę foto-relacji. Myślę, że dzięki zdjęciom, łatwiej będzie zrozumieć to co opisuję, a dla zobrazowania rozmachu i lepszego ukazania niektórych miejsc, dodałem kilka obrazów don Troianiego.

Więcej…

Piknik Hippiczny - Ptaki k/Siennicy 22-24 lipca 2011

W dniach 22-24 lipca 2011 r. miała odbyć się nasza cykliczna, regimentowa impreza pod nazwą Przemarsz im. Pieszej Kawalerii Stonewall'a Jacksona w Twierdzy Kłodzkiej. Patronacką "bitwą" tego spotkania miał być podobnie jak w zeszłym roku Oblężenie Yorktown w 1862 (Siege of Yorktown 1862). Z uwagi na nadzwyczajne warunki atmosferyczne, a szczególnie na zagrożenie powodziowe i prawie biblijny Potop w Kotlinie Kłodzkiej, impreza została w tym terminie w trybie awaryjnym odwołana. Jednakże nic nie jest w stanie odwieść części z nas od wykorzystania dobrej pogody, wolnego weekendu i chęci spotkania. Wykorzystaliśmy zaproszenie organizatorów VI Pikniku Hippicznego organizowanego przez Harcerską Szkołę Jazdy w Ptakach. W ramach imprezy były również prezentacje kilku grup rekonstrukcyjnych m.in. 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Powstańców Warszawskich z Batalionu Parasol i innych.

Więcej…

Kalisz Zawodzie 15-17.10.2010

zaw19tbW dniach 15-17.10.2010 14th Louisiana Infantry i 58th New York Infantry gościli z wizytą w Muzeum Ziemi Kaliskiej w Kaliszu Zawodziu. Imprezę zorganizował jeden z naszych kolegów w porozumieniu z dyrekcją muzeum.

Nasze zainteresowanie, odbiegające znacząco od głównych motywów eksponowanych w tym muzeum (wczesne średniowiecze, Słowiańszczyzna) zostało bardzo ciepło i profesjonalnie przyjęte przez osoby opiekujące się obiektem.

Więcej…

Cedar Mountain - Bristoe Station 1862 - Ziemia Kłodzka 28-30.08.2009

cmbc_tbW dniach 28-30 sierpnia odbył się przemarsz 'Cedar Mountain - Bristoe Station'. Piątkowa trasa wiodła od Kłodzka na południe wzdłuż doliny Nysy Kłodzkiej, następnie wzdłuż grzbietu tworzącego granicę Doliny Wielisławki w kierunku Gór Bystrzyckich. Nocleg odbył się 1,5km na północ od wsi Starków. W tym dniu pokonaliśmy odległość 10km.

W sobotę 29. sierpnia weszliśmy na grzbiet Gór Bystrzyckich i udaliśmy się w kierunku wsi Lasówka. Przebyty dystans tego dnia wyniósł 20km.

W niedzielę 30. sierpnia mieliśmy zaplanowany przemarsz w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej, niestety z przyczyn logistycznych musieliśmy z tego etapu zrezygnować, poprzestając na kilometrowym przejściu do punktu docelowego, skąd zostaliśmy przetransportowani do Kłodzka.

Więcej…

Więcej artykułów…