Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start After Action Reports

Imprezy

Jesienne manewry w okolicach Pasternika - 16 XI 2013

There are no translations available.

strzelanie_w_krakowie1autor: Pastesz

Zimny, mglisty listopadowy poranek, zasadniczo nieróżniący się niczym od innych listopadowych poranków. Nagle senną ciszę przerywa seria głośnych wystrzałów – oto 14 Pułk Piechoty z Luizjany postanowił udowodnić, że nie zamierza zapadać w sen zimowy. A przynajmniej na razie ;)


Kraków jest miejscem, w którym torów strzeleckich nie brakuje. Z tego też powodu postanowiliśmy wypróbować inną niż do tej pory lokalizację, a mianowicie strzelnicę na Pasterniku.

Read more...

Gettysburg - 17-18 września 2012 - część I

There are no translations available.

autor: Smednir

G1Spieszę się z moimi relacjami z wojaży za Oceanem, żeby nie mieć dużych zaległości. Wiem, że przy skali tych emocji potrafią być niezadowalające, ułomne, krótkie, zbyt ogólnikowe. Im późnej jednak się za nie zabieram, tym trudniej. Nie żebym miał problemy z odświeżeniem wspomnień, są świeże jak żadne i często do nich wracam pamięcią. Raczej martwię się o czas czy też znalezienie chęci na spisanie tych niecodziennych wrażeń. Zresztą, liczę na to, że niebawem przyjdą kolejne, dlatego idąc za ciosem i po krótkiej relacji z Sharpsburga, czas na Gettysburg. Moja relacja przyjmie raczej formę foto-relacji. Myślę, że dzięki zdjęciom, łatwiej będzie zrozumieć to co opisuję, a dla zobrazowania rozmachu i lepszego ukazania niektórych miejsc, dodałem kilka obrazów don Troianiego.

Read more...

Piknik Hippiczny - Ptaki k/Siennicy 22-24 lipca 2011

There are no translations available.

W dniach 22-24 lipca 2011 r. miała odbyć się nasza cykliczna, regimentowa impreza pod nazwą Przemarsz im. Pieszej Kawalerii Stonewall'a Jacksona w Twierdzy Kłodzkiej. Patronacką "bitwą" tego spotkania miał być podobnie jak w zeszłym roku Oblężenie Yorktown w 1862 (Siege of Yorktown 1862). Z uwagi na nadzwyczajne warunki atmosferyczne, a szczególnie na zagrożenie powodziowe i prawie biblijny Potop w Kotlinie Kłodzkiej, impreza została w tym terminie w trybie awaryjnym odwołana. Jednakże nic nie jest w stanie odwieść części z nas od wykorzystania dobrej pogody, wolnego weekendu i chęci spotkania. Wykorzystaliśmy zaproszenie organizatorów VI Pikniku Hippicznego organizowanego przez Harcerską Szkołę Jazdy w Ptakach. W ramach imprezy były również prezentacje kilku grup rekonstrukcyjnych m.in. 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Powstańców Warszawskich z Batalionu Parasol i innych.

Read more...

Kalisz Zawodzie 15-17.10.2010

zaw19tbOn 15-17.10.2010, the 14th Louisiana Infantry Regiment took part in a historical reconstruction in Kalisz Zawodzie (Poland).

We invite you to see a photo GALLERY from the event.

Read more...

Cedar Mountain - Bristoe Station 1862 - Ziemia Kłodzka 28-30.08.2009

cmbc_tbOn 28-30.08.2009, the 14th regiment of Louisiana took part in a historical reconstruction in Ziemia Kłodzka (Poland).

We invite you to see a photo  GALLERY from the event.

Read more...

More Articles...