Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start After Action Reports

Imprezy

New Hope Church 1864 - Valdikov 4-7.09.2014

There are no translations available.

vldik01

Pierwszy weekend września to czas, kiedy koledzy z CACWA (Czech American Civil War Association) organizują imprezę rekostruktorską. Od lat jest to obowiązkowa pozycja w kalendarzu 14th Louisiana, z niecierpliwością przez nas wyczekiwana.

Na szczęście w tym roku wrzesień nadszedł szybko, a wraz z nim impreza w Valdikovie, małej wiosce na południu Moraw. Miejscowość Valdikov była oddalona od obozu parę kilometrów, zabudowania widniały gdzieś w oddali. Koło nas nie było żadnej cywilizacji, co oczywiście dodawało uroku całemu przedsięwzięciu.

Tegoroczne działania przedstawiać miały starcia pod New Hope Church z maja 1864 roku. W naszej rekonstrukcji tych wydarzeń nacisk był położony na obronę fortyfikacji i starcia w terenie leśnym. I był to bardzo dobry pomysł.

Read more...

Wszystkiego Najlepszego!!

There are no translations available.

Wesołych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2014 Roku dla wszystkich Rekonstruktorów, Historyków, Pasjonatów i Osób zaprzyjaźnionych z naszym Regimentem, 

życzą Rekruci i Żołnierze 14th LA

 

Read more...

Gettysburg - 17-18 września 2012 - część II

There are no translations available.

autor: Smednir

w1Wróciliśmy do Gettysburga. Zjechaliśmy część historyczną miasteczka. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy charakterystycznym wysokim budynku z wieżyczką, znanym każdemu, kto oglądał „Gettysburg”. To Luterańskie Seminarium Teologiczne. Postanowiłem odpuścić tym razem, tak jak wiele innych obiektów. Wiedziałem, że za rok w towarzystwie swoich przyjadę tu ponownie. Wówczas będziemy mieli nieco więcej czasu.

W drodze wylotowej z Gettysburga Johny minął niezauważenie (specjalnie?) Headquarter gen. Lee. Na szczęście nie umknęło to mojej uwadze i poprosiłem aby zawrócił. Niewielkie muzeum, ale warte zobaczenia. Czas naglił, więc zostawiłem je na zaś. Johny chciał mi pokazać jeszcze wiele innych miejsc, a nie spodziewał się, że w chaszczach Wzgórza Culpa możemy spędzić tyle czasu. No nic, jeszcze nieraz go zaskoczę…

Read more...

Yorktown 1862 - Kłodzko 2-4 września 2011

There are no translations available.

autor: Kargen

opfrstW pierwszych dniach września, Anno Domini 2011 w granice kłodzkiej twierdzy ściągnęły pułki obu walczących stron. Czas był przedni, pogoda dopisywała wspaniale, leciutki wiatr w żadnym wypadku nie zakłócał wieczornego ogniska. Mimo, iż teren ten od lat należał do konfederackiego dowódcy, jako pierwsi zajęli go Federalni. 58 Pułk z Nowego Yorku, za nic mając sobie obecność jeszcze samotnego gospodarza, rozłożył się z obozem czekając na niczego nie spodziewających się Południowców. Na szczęście kapral nasz telegrafem komórkowym ostrzegł nadciągające oddziały zatem do nieszczęścia niedoszło.

Read more...

Yorktown 1862 - Srebrna Góra 20-22.08.2010

sg13_tbOn 20-22.08.2010, the 14th Louisiana Infantry Regiment took part in a historical reconstruction in Srebrna Góra (Poland)
The event took place to commemorate the siege of Yorktown 1862.

We invite you to see a photo GALLERY from the event.

Read more...

More Articles...