Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez 2009

2009

Siloh 1862 - Rancirov 4-6.09.2009

czechy2009_063_tbW dniach 4-6 września 2009 nasi zaprzyjaźnieni rekonstruktorzy z Czech American Civil War Association (CACWA) zorganizowali imprezę rekonstruktorską w czasach Wojny Secesyjnej. Odbyła się ona w pobliżu miejscowości Rančířov na Morawach.

Miejsce okazało się idealne dla naszych potrzeb, bowiem był to poligon wojskowy, umiejscowiony z dala od dróg, zabudowań, wsi i miast. Można więc było poczuć klimat amerykańskiej XIX-wiecznej prowincji :)

Więcej…

Cedar Mountain - Bristoe Station 1862 - Ziemia Kłodzka 28-30.08.2009

cmbc_tbW dniach 28-30 sierpnia odbył się przemarsz 'Cedar Mountain - Bristoe Station'. Piątkowa trasa wiodła od Kłodzka na południe wzdłuż doliny Nysy Kłodzkiej, następnie wzdłuż grzbietu tworzącego granicę Doliny Wielisławki w kierunku Gór Bystrzyckich. Nocleg odbył się 1,5km na północ od wsi Starków. W tym dniu pokonaliśmy odległość 10km.

W sobotę 29. sierpnia weszliśmy na grzbiet Gór Bystrzyckich i udaliśmy się w kierunku wsi Lasówka. Przebyty dystans tego dnia wyniósł 20km.

W niedzielę 30. sierpnia mieliśmy zaplanowany przemarsz w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej, niestety z przyczyn logistycznych musieliśmy z tego etapu zrezygnować, poprzestając na kilometrowym przejściu do punktu docelowego, skąd zostaliśmy przetransportowani do Kłodzka.

Więcej…

Petersburg 1864 - Thuerneustift 14-16.08.2009

turnst_tb_01W dniach 14-16 sierpnia 2009 w miejcowości Thuerneustift w Dolnej Austrii odbyła się impreza rekonstruktorska z okresu Wojny Secesyjnej. Biwak i bitwa upamiętniały kampanię petersburską z roku 1864, a konkretnie bitwę Deep Bottom II.

Samo Tuerneuschtift to maleńka wioska leżąca z dala od cywilizacji, zagubiona wśród gór i winnic, więc czuliśmy się tam bardzo dobrze. Miejsce na obóz miało pewne niedogodności, bo było umieszczone na ściernisku, przez co nie można było palić ognisk przy namiotach, ale za to było jedno duże i długie ognisko, gdzie każdy mógł sobie przygotować ciepły posiłek czy zagotować wodę. Zresztą i tak było bardzo ciepło więc każdy myślał raczej o czymś zimnym i oszronionym a nie o ciepłym i ugotowanym.

Więcej…

Ogrodzieniec (Jura) - drill and camp 11.07.2009

14th_Louisiana_squad_mW sobotę 11.07.2009 r. żołnierze 14 th Louisiana Regiment spotkali się na 'manewrach'.
Spotkanie miało na celu przygotowanie do imprezy organizowanej w okolicach Kłodzka pod nazwą 'Przemarsz Cedar Creek - Bristoe Station'.

Rozpoczęto tradycyjnie żołnierskim śniadaniem w plenerze, po znalezieniu odpowiedniego miejsca oraz wysłaniu patroli w celu zabezpieczenia terenu przed  możliwością zaskoczenia ze strony Jankesów.
Zastosowane środki ostrożności przeszły nasze oczekiwania, ponieważ udało się ująć jednego Jankeskiego kaprala, który ugoszczony w typowo Południowy sposób, postanowił przyłączyć się do naszego oddziału.

Więcej…