Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez 2013

2013

Wszystkiego Najlepszego!!

Wesołych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2014 Roku dla wszystkich Rekonstruktorów, Historyków, Pasjonatów i Osób zaprzyjaźnionych z naszym Regimentem, 

życzą Rekruci i Żołnierze 14th LA

 

Więcej…

Jesienne manewry w okolicach Pasternika - 16 XI 2013

strzelanie_w_krakowie1autor: Pastesz

Zimny, mglisty listopadowy poranek, zasadniczo nieróżniący się niczym od innych listopadowych poranków. Nagle senną ciszę przerywa seria głośnych wystrzałów – oto 14 Pułk Piechoty z Luizjany postanowił udowodnić, że nie zamierza zapadać w sen zimowy. A przynajmniej na razie ;)


Kraków jest miejscem, w którym torów strzeleckich nie brakuje. Z tego też powodu postanowiliśmy wypróbować inną niż do tej pory lokalizację, a mianowicie strzelnicę na Pasterniku.

Więcej…

Bitwa pod Chickamaugą - 19-22 IX 2013, część II

chatanogaautor: Clayton

Piątkowy poranek witaliśmy ze sporymi nadziejami – wreszcie poważna bitwa! Morale podniosła poranna wizyta w obozie sutlerów i przedpołudniowy drill i dress parade. Pierwszy sierżant, znany nam spod Gettysburga David, wyznaczył mnie wraz z trzema kolegami do pełnienia służby wartowniczej w obozie. Podbudowany tym dowodem uznania dla mojej znajomości Manual of Arms i wspominając słowa klasyka „Żołnierz powinien iść na służbę jak do ślubu!”, przygotowałem się starannie do owej uroczystej chwili, m.in. czyszcząc starannie buty. Okazało się to złą wróżbą. Po dotarciu na miejsce dowiedzieliśmy się od dowodzącego wartą majora, że tego dnia posterunki obsadza inna brygada, a nasz godny podziwu zapał możemy spożytkować w popołudniowej bitwie.

Więcej…

Bitwa pod Chickamaugą - 19-22 IX 2013, część I

lew2autor: Clayton

Sir,

I am very pleased to inform you, that my temporary transfer to the Army of Tennessee has been approved by the appropriate military authorities. I am more than ready to join you in fight against the illegal invasion on the sacred soil of the Peach State. I hope you will kindly accept my request and allow me to stand up for the Cause side by side with the Florida’s finest – the men of Company K, 7th Florida Volunteer Infantry.

In case of your amiable consent I will arrange all details of my arrival with QM Sgt. (….)

Hoping this letter finds you in good health,

I am, Sir,

Your most obedient servant,

Clayton, pvt., 14th Louisiana Volunteer Infantry Regiment

Więcej…

150-lecie obchodów bitwy pod Gettysburgiem - część II

Smednir-Gettyautor: Smednir

Znalezienie naszych kampanijnych kamratów, towarzyszy niedoli z 7-ego pułku piechoty z Florydy nie było zadaniem prostym. Kilka miesięcy wcześniej byliśmy umówieni, że nasza nieliczna kompania piechoty z Polski wzmocni szeregi żołnierzy z Florydy. Przyjęto nas bardzo entuzjastycznie. Dzięki uprzejmości weteranów, zostaliśmy solidnie doposażeni, dozbrojeni i zajęliśmy swoje miejsce w szyku i obozowisku. Ja z racji doświadczenia i zasług pełniłem funkcje kaprala. Parszywa rola…

Więcej…

Więcej artykułów…