Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez 2011 Ptaki k/Siennicy (Mazowsze) 05.03.2011 r. - Patrol 14th Louisiana

Ptaki k/Siennicy (Mazowsze) 05.03.2011 r. - Patrol 14th Louisiana

autor: Bob

DSC08691m

Zimowa aura spowodowała zawieszenie działań w polu 14th Louisiana Infantry. Na początku lutego doszliśmy do wniosku że czas przyśpieszyć nadejście wiosny i poszukać jej pierwszych oznak na pierwszym wiosennym wymarszu w pole.

Miejscem ćwiczeń był piękny zakątek Mazowsza, okolice Siennicy, wieś Ptaki. Termin sobotni, 5 marca, nie kolidował nikomu z codziennymi obowiązkami. Stawili się na miejsce żołnierze oraz rekruci, łącznie siedem osób.

 

Przećwiczyliśmy trochę musztrę i ruszyliśmy w las, mijając miejscową żwirownie postanowiliśmy trochę przestrzelić naszą broń, a teren znakomicie nadawał się do malutkiej rekonstrukcji Krateru z okresu oblężenia Petersburga. W ćwiczeniach nie przeszkadzała nam temperatura (ok. 0O C) i mocny wiatr. Najgorzej miał chorąży naszego sztandaru w trakcie przejścia przez pola.

Marsz kilkumilowy nie spowodował u nikogo zadyszki a humory dopisywały. Po zrobieniu pętli po okolicznych lasach i polach wróciliśmy na miejsce wymarszu aby się trochę ogrzać przy ognisku, posilić i omówić wrażenia z patrolu.

Niestety czas szybko płynął, czas się było powoli rozstać. Śmiało można powiedzieć, że warto było przyjechać i spędzić dzień na świeżym powietrzu w doborowym towarzystwie.

Zapraszamy do GALERII.