Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez 2010 Kazimierz Dolny 23-25.07.2010

Kazimierz Dolny 23-25.07.2010

kazimierz_tbW dniach 23-25 lipca 2010 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą doszło do kolejnego spotkania członków i rekrutów 14 Louisiana Infantry Regiment.

Spotkanie miało na celu oprócz walorów szkoleniowo-taktycznych, także możliwość zapoznania się z piękną architekturą miejską i obronną miasta.
Podczas kolejnego spotkania uczestnicy mogli zapoznać się ze sposobem organizacji  i rozbijania obozu oraz szkoły żołnierza.

Czas wolny wykorzystywany był głównie na rozwijanie nowych pomysłów oraz wymianę poglądów dotyczących wydarzeń z dziejów nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale i Polski, Europy czy świata na przestrzeni dziejów. Poza tym szeregi rekrutów zostały zasilone przez kolejnego kandydata na żołnierza 14th Louisiana Vol. w dodatku profesjonalnego historyka.

Piątkowe popołudnie i wieczór spędziliśmy na organizowaniu obozowiska. W sobotę rano obozowisko zostało zwinięte i oddział udał się na rekonesans do miasta. Przed południem przybyły posiłki i został przeprowadzony patrol na Rynek
i do remontowanego zamku. Następnie udaliśmy się do okolicznych lasów i wąwozów, gdzie nasz instruktor ponownie przeprowadził regulaminową szkołę
żołnierza.

Wieczorem ponownie rozbito obozowisko. Ot normalne żołnierskie życie.

Ale spotkania i reakcje niektórych ludzi, mniejszych i większych na nasz widok, bezcenne.

Zapaszamy do naszej GALERII