Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez

Imprezy

Bitwa pod Chickamaugą - 19-22 IX 2013, część II

chatanogaautor: Clayton

Piątkowy poranek witaliśmy ze sporymi nadziejami – wreszcie poważna bitwa! Morale podniosła poranna wizyta w obozie sutlerów i przedpołudniowy drill i dress parade. Pierwszy sierżant, znany nam spod Gettysburga David, wyznaczył mnie wraz z trzema kolegami do pełnienia służby wartowniczej w obozie. Podbudowany tym dowodem uznania dla mojej znajomości Manual of Arms i wspominając słowa klasyka „Żołnierz powinien iść na służbę jak do ślubu!”, przygotowałem się starannie do owej uroczystej chwili, m.in. czyszcząc starannie buty. Okazało się to złą wróżbą. Po dotarciu na miejsce dowiedzieliśmy się od dowodzącego wartą majora, że tego dnia posterunki obsadza inna brygada, a nasz godny podziwu zapał możemy spożytkować w popołudniowej bitwie.

Więcej…

Przemarsz, ćwiczenia i pokaz - Czerwonka-Leszczyny - 24.11.12

autor: Old Kris

sdsds324 listopada po raz drugi z rzędu odbyło się w Czerwionce - Leszczynach na Śląsku spotkanie pod szyldem Wojna Secesyjna. Tym razem i moja skromna osoba wzięła w nim czynny udział wraz z moimi przyjaciółmi z 14th LA.  W podróż na Śląsk udałem się wspólnie z Szarym Bratem, który dotarł w moje okolice nie bacząc na trudy i niewygody publicznym środkiem transportu. W dalszą drogę ruszyliśmy już moim dyliżansem. Podróż dyliżansem, jako takowa podróż upłynęła w rytm tętentu końskich kopyt i basowego chrapania Braciszka. Na miejscu naszej zbiórki w Czerwionce oczekiwał na nas już Smednir wraz z Peterem i Claytonem. Jakże wspaniale było ujrzeć znów te poczciwe konfederackie gęby i poznać kolejną zacną personę, szarego brata – Claytona.

Więcej…

Wareckie Spotkania Czarnoprochowe - 04.06.2011

autor: Bob

war02W dniu 4 czerwca 2011 roku obyły się kolejne, szóste "Wareckie Spotkania Czarnoprochowe".
Imprezę zorganizowało  Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku i Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki.
Przyjechali na nie zawodnicy z całej Polski. Wśrod nich nie zabrało i reprezantantów naszego 14th Louisiana Infantry Regiment, którzy przybyli aby zademonstrować braci strzeleckiej że nie tylko uczestniczymy w imprezach rekonstukcyjnych, ale też kultywujemy stare tradycje strzeleckie.

Więcej…

27-28 czerwca Zamość "Mobilizacja u Brunia"

zambr04autor: Pogromca Siwków

Dnia 27 czerwca roku pańskiego 2014 nasz oddział wyruszył w kierunku Zamościa z pięknego Krakowa.

Poruszaliśmy się nocą, aby uniknąć wykrycia przez jankeskie patrole mogące utrudnić nam szybkie dotarcie do celu. Podróż na szczęście przebiegła szybko i bez większych kłopotów, głównie dzięki wspaniałemu dyliżansowi Gregoriusa.

Najważniejsze cele wyprawy pozostawały przed nami ukryte, oprócz tego oczywistego, jakim było wsparcie posiłkami twierdzy Zamość i odwiedzenie naszego towarzysza broni Brunia. Na miejsce dojechaliśmy późną nocą nieco zmęczeni podróżą. Rozłożyliśmy namioty i, wystawiwszy warty, poszliśmy spać.

Więcej…

Bitwa pod Chickamaugą - 19-22 IX 2013, część I

lew2autor: Clayton

Sir,

I am very pleased to inform you, that my temporary transfer to the Army of Tennessee has been approved by the appropriate military authorities. I am more than ready to join you in fight against the illegal invasion on the sacred soil of the Peach State. I hope you will kindly accept my request and allow me to stand up for the Cause side by side with the Florida’s finest – the men of Company K, 7th Florida Volunteer Infantry.

In case of your amiable consent I will arrange all details of my arrival with QM Sgt. (….)

Hoping this letter finds you in good health,

I am, Sir,

Your most obedient servant,

Clayton, pvt., 14th Louisiana Volunteer Infantry Regiment

Więcej…

Więcej artykułów…