Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez

Imprezy

Piknik Hippiczny - Ptaki k/Siennicy 22-24 lipca 2011

W dniach 22-24 lipca 2011 r. miała odbyć się nasza cykliczna, regimentowa impreza pod nazwą Przemarsz im. Pieszej Kawalerii Stonewall'a Jacksona w Twierdzy Kłodzkiej. Patronacką "bitwą" tego spotkania miał być podobnie jak w zeszłym roku Oblężenie Yorktown w 1862 (Siege of Yorktown 1862). Z uwagi na nadzwyczajne warunki atmosferyczne, a szczególnie na zagrożenie powodziowe i prawie biblijny Potop w Kotlinie Kłodzkiej, impreza została w tym terminie w trybie awaryjnym odwołana. Jednakże nic nie jest w stanie odwieść części z nas od wykorzystania dobrej pogody, wolnego weekendu i chęci spotkania. Wykorzystaliśmy zaproszenie organizatorów VI Pikniku Hippicznego organizowanego przez Harcerską Szkołę Jazdy w Ptakach. W ramach imprezy były również prezentacje kilku grup rekonstrukcyjnych m.in. 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Powstańców Warszawskich z Batalionu Parasol i innych.

Więcej…

Kalisz Zawodzie 15-17.10.2010

zaw19tbW dniach 15-17.10.2010 14th Louisiana Infantry i 58th New York Infantry gościli z wizytą w Muzeum Ziemi Kaliskiej w Kaliszu Zawodziu. Imprezę zorganizował jeden z naszych kolegów w porozumieniu z dyrekcją muzeum.

Nasze zainteresowanie, odbiegające znacząco od głównych motywów eksponowanych w tym muzeum (wczesne średniowiecze, Słowiańszczyzna) zostało bardzo ciepło i profesjonalnie przyjęte przez osoby opiekujące się obiektem.

Więcej…

Siloh 1862 - Rancirov 4-6.09.2009

czechy2009_063_tbW dniach 4-6 września 2009 nasi zaprzyjaźnieni rekonstruktorzy z Czech American Civil War Association (CACWA) zorganizowali imprezę rekonstruktorską w czasach Wojny Secesyjnej. Odbyła się ona w pobliżu miejscowości Rančířov na Morawach.

Miejsce okazało się idealne dla naszych potrzeb, bowiem był to poligon wojskowy, umiejscowiony z dala od dróg, zabudowań, wsi i miast. Można więc było poczuć klimat amerykańskiej XIX-wiecznej prowincji :)

Więcej…

Zjazd Roczny Górsk – Przysiek, marzec 2016

zjazd15_01autor: Mikołaj 

Choć w rekonstrukcji jestem nie od wczoraj, to jakoś nigdy nie zdarzyło mi się na poważnie dotknąć tematu XIX wieku. Jednak po dłuższych namowach, mimo uprzedzeń do rekonstrukcji czarnoprochowych, postanowiłem udać się na zlot grupy rekonstruującej wojnę secesyjną (swoją drogą strasznie egzotyczny temat jak dla mnie). Szybki wyjazd z zimnej Północy i krótka trasa, którą zakończyliśmy w Górsku. Dotarliśmy po zapadnięciu zmroku, więc do samych drzwi wejściowych szkoły, w której mieliśmy stacjonować, nie wiedzieliśmy, co nas czeka.

Więcej…

Podkrakowski Przemarsz - 22-23.08.2014

podkra01

autor: Smednir

22-23 sierpnia szlakiem byłej przedwojennej granicy carskiej Rosji i Cesarstwa Austrio-Węgierskiego przeprowadziliśmy bardzo forsowny marsz, oczywiście w strojach z epoki, w pełnym oporządzeniu i pod bronią. Nie bez powodu została zaplanowana taka, a nie inna trasa. W ramach „kontrolowania” i „uszczelniania” granic Rzeczpospolitej wybraliśmy się w bardzo niecodziennym składzie, albowiem w patrolu uczestniczył podoficer armii carskiej (z okresu Powstania Styczniowego) oraz dwóch żołnierzy armii Konfederackiej z okresu Wojny Secesyjnej.

Marsz zapowiadał się bardzo forsownie, w planach mieliśmy bowiem do przemierzenia blisko 20 km, taszcząc na swoich plecach nie tylko karabin, ale także żywność, koce, poncza i wszystko co jest niezbędne do przetrwania żołnierza w terenie w dzień i w nocy.

Więcej…

Więcej artykułów…