Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Articles Wydarzenia

Wydarzenia

Szlakiem plantacji Południa, cz. 4

There are no translations available.

Autor: Madeline

plantacje_cz4_tytWyruszamy bardziej na północ – do Tennessee.

Tam pod Nashville znajduje się posiadłość siódmego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Andrew Jacksona.

W Hermitage tuż przy wejściu trafiamy do multimedialnego muzeum z kinem oraz świetnie wyposażonego sklepu z pamiątkami.

Dowiedzieć można się naprawdę dużo, ale trudno jest się tu wczuć w życie plantacji. Na szczęście, gdy wychodzimy już z nowoczesnego budynku, mamy przed sobą pięknie zagospodarowaną plantację bawełny. Ruszamy żwirową ścieżką do pierwszej połowy XIX w.

Read more...

Szlakiem plantacji Południa, cz. 3

There are no translations available.

Plantacje3aautor: Madeline

Pozostajemy w Luizjanie, ale opuszczamy naszych znajomych z „Północ – Południe”. Choć klimaty filmowe wciąż nam towarzyszą. Udajemy się na posiadłość Oak Alley Plantation, gdzie nakręcono „Wywiad z wampirem” oraz kilkanaście innych filmów i seriali, a nawet teledysk Beyonce.

I znowu tłumy turystów. Idziemy długą aleją w stronę dworu. Niestety jest to droga od strony ogrodu, więc nie mamy jeszcze okazji podziwiać sławnego frontonu z przepiękną kolumnadą i głównej alei dębowej. Mijamy zrekonstruowane czworaki niewolników – drewniane domki odmalowane na biało. Zaglądamy do środka – pachnie świeżym drewnem, wszystko czyste i uporządkowane. Pewnie nie tak tu wyglądało 160 lat temu.

Read more...

Zapraszamy do Giżyna 24-27 lipca 2014

There are no translations available.

Serdecznie zapraszamy na naszą pułkową imprezę do Giżyna. W tym roku odtwarzamy jeden z epizodów tzw. Bitwy Siedmiodniowej - bitwę pod Glendale.

gizyn2a

 

Read more...

Szlakiem plantacji Południa, cz. 2

There are no translations available.

plantacja0aautor: Madeline

 Ruszamy dalej szlakiem plantacji. Odwiedziliśmy już Orry’ego Maina, a teraz pora na wizytę u jego konkurenta – Justina LaMotte. W serialu „Północ – Południe” obaj gentlemani byli sąsiadami. W rzeczywistości tylko Boon Hall Plantation jest położona pod Charleston, jak filmowy Mont Royal. Zaś Greenwood Plantation, czyli filmowe Resolute, znajduje się aż w Luizjanie.

Read more...

Szlakiem plantacji Południa, cz. 1

There are no translations available.

plantacjaautor: Madeline

Była to kraina wielkich plantacji bawełny, którą zamieszkiwali ludzie szlachetni. Nazywano ją Starym Południem… – tak brzmi prolog do mojego ukochanego „Przeminęło z wiatrem”. Recytując go z pamięci już jako nastolatka, marzyłam o tej krainie białych dworków. I w końcu się spełniło! Zapraszam Was na kilka plantacji, które udało mi się zwiedzić.

Pierwsza, najważniejsza, wymarzona – Boon Hall Plantation pod Charleston w Karolinie Południowej, czyli Mont Royal, w którym mieszkał Orry Main w serialu „Północ – Południe”.

Read more...

More Articles...