Polish (Poland)English (United Kingdom)
Start Relacje z imprez 2011 "Grenadier" - konwent gier strategicznych i bitewnych - 21-22 maja, Warszawa

"Grenadier" - konwent gier strategicznych i bitewnych - 21-22 maja, Warszawa

autor: Kargen

gre001

W dniach 21-22 maja, w warszawskiej Cytadeli, odbył się konwent gier strategicznych i bitewnych „Grenadier”. Mimo, iż imprezę zdominowali rekonstruktorzy drugo wojenni, nasze przedstawicielstwo na tej imprezie było oczywiste.

Tak więc, w tłumie niemieckich pancerniaków i angielskich spadochroniarzy, pojawili się przedstawiciele 14 pułku z Luizjany i 58 z Nowego Jorku. Stronę Południa godnie reprezentowali Bob i Kargen, natomiast Północ pojawiła się pod postacią Paula Yanka. Na imprezie zjawił się także jankeski Porucznik.

Impreza wielce udana. Rekonstrukcje na niezłym poziomie, spore zainteresowanie publiczności. Także i nasi żołnierze wzbudzali sporo sensacji wielokrotnie opowiadając o pochodzeniu jednostek i samej przygodzie z rekonstrukcją historyczną.

 

gre002

Nawiązano kilka ciekawych kontaktów, między innymi z grupą odtwarzającą konfederacką kawalerię, a także prowadząc zaciąg. Rekrutów, chętnych do wstąpienia w szeregi było bardzo wielu. Cieszy fakt, że są to czynni rekonstruktorzy, zatem istnieje spora szansa, że będą chętnie uczestniczyć także w „secesyjnych”: imprezach.

gre004

gre005